Bir önceki sayfaya gitmek için tıklatın.

   

  

Etkinliğin Adı  : GALATA'DAN YÜKSELEN SES "SEMA" KONSERİ
 

Tarih ve süre : 24 Ocak.2009 - Cumartesi : 17:00
 

Yer : İTÜ Maçka Yerleşkesi Mustafa Kemal Salonu 24.Ocak.2009 Pazar - 17:00

Galata Rotary Kulübü olarak yaptığımız çalışmalarda, öncelikle Galata bölgesinde yaşayan öğrencilere burs verme, destek olma çabası içinde hareket etmekteyiz.

Bu amaçla yüksek okul öğrencileri için verdiğimiz bursların yanında, 5 yıldır, İTÜ Vakfı Turizm Meslek Okulu ile ortak yürüttüğümüz; öncelikli olarak yöremizden yani Galata'dan liseyi bitirip yüksek okula devam edemeyen genç insanları, meslek sahibi edindirme projemiz 5. yılında, sizlerin de desteği ile devam ediyor.

Geçen yıl burs verdiğimiz öğrencilerimizden bir tanesi okulunu 3.ncülük ile bitirerek dereceye girdi. Verdiğimiz küçük desteğin nasıl büyük bir başarıya dönüştüğünü görmenin mutluluğunu da sizlerle paylaşmak isteriz.

 

Daha geniş bilgi için : ituvakif@ituvakif.org.tr   sostes@ituvakif.org.tr

 

       

 

Burs harcamalarına kaynak olması amacı ile sanatçı SEMA ile birlikte 24.Ocak.2009 tarihinde bir konser düzenledik.

Taş Plak Sesli Kadın olarak adlandırılan SEMA; birbirinden çok farklı kültürlere ev sahipliği yapmış Galata'nın ruhunu en iyi yansıtan, üstelik kendisi de Galata'lı, şarkılarını seslendirdiği kadınlar gibi efsaneye dönüşmüş bir sanatçı.

1980 yılında Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinden mezun olduktan sonra, yüksek lisans için gittiği Berlin'de klasik Türk müziğinden yola çıkarak, caz, Brecht Liedler, Yiddish Getto şarkıları ve deneysel müzikle kendi yorumunu bularak başladığı müzik yolculuğu Ekho ve Ekho II albümleri ile devam ediyor.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da SEMA'nın konserinden elde edilecek tüm gelir İTÜ Vakfı Turizm Meslek Okulu'nda okuyan öğrencilerimizin burs ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanılacaktır.

1900'lerden başlayarak söylenen, cilveli kantoları, melankolik tangoları, eğlenceli fokstrot ve operet şarkılarını dinlemeye, eğitim ve meslek sahibi yapmak için gençlerimize bizimle destek vermeye, sizleri davet etmek istiyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Egemen Gürsel ANKARALI

 

GALATA ROTARY KUKÜBÜ (2008-2009 Dönem Başkanı)