Bir önceki sayfaya gitmek için tıklatın.

 

ROTARY’NİN 100. YILI ,  23 ŞUBAT 2005  GÜNÜ 100.YIL ROTARY ANMA PULU İLK
GÜN DAMGASI ETKİNLİKLERİ İLE DE KUTLANDI

 

 

 

Uluslararası Rotary'nin 100. kuruluş yılını kutlamak amacıyla,  T.C. PTT Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 100. Yıl Rotary Anma Pulu İlk Gün Damgası etkinlikleri, Rotary'nin kuruluş yıldönümü tarihi olan 23 Şubat 2005 günü  9.30 - 19.30 saatleri arasında Richmont
Otel'de yapıldı.

 

 


Galata Rotary Kulübü'nün organizasyonu ile düzenlenen kutlamada, 100. Yıl Rotary Anma  Pulu ile ilk mektup, Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet SEZER'e, yurtdışına ise ilk mektup Uluslararası Rotary Başkanı Glenn Estess Sr. gönderildi. Gün boyunca Rotaryenlerin ve filatelistlerin yoğun ilgisiyle, ilk gün zarflarına konan barış mektubu, sevgi mektubu ve çeşitli kartpostallar, ilk gün damgası ile dostlara postalandı.  Ayrıca hatıra amaçlı pul, ilk gün zarfı ve özel pul portföyleri, zaman zaman kuyruk oluşturan Rotaryenler tarafından satın alındı.

 

 

 

Saat 18.00- 19.30 arasındaki kokteyli, Guvernörümüz Atilla GÖNENLİ , GDG Turgut GÖKYİĞİT , Bölge Genel Sekreteri Tahsin TUGRUL, 7. Grup Guvernör Yardımcısı Ali AKGÜN, Bölge Uluslararası Sekreteri Nuri ÖZGÜR, Bölge Kulüpler Sekreteri Nejat Altınay, Rotaryenler ve konuklar onurlandırdılar. Kokteyl sırasında, pulun tasarımını yapan sanatçı Işınsu ALPAY'a, ilk gün zarfı ve pul portföyünün tasarımını yapan sanatçı Umut SÜDÜAK'a pulun çıkarılmasında büyük emekleri olan filatelist Arman ARIKAN'a  ve  etkinlik sırasında "Rotary Pulları Sergisi" düzenleyen Dündar RENDA'ya teşekkür plaketleri verildi.
 

 

 

100. Yıl Rotary Pulu ilk gün damgası etkinliklerine katılanlar, Türkiye'de ilk Rotary pulunun çıkarılmasına, Yeni Türk Lirası ile çıkan ilk anma pulunun ilk gün damgasına, Rotary'nin 100. doğum gününe, sonuçta tarihe tanıklık ettiler. Etkinliklerden elde edilen gelir, Rotary 100. Yıl
Anadolu Lisesi inşaatına aktarılacaktır.  Emisyona sunulan 100.Yıl Rotary Anma pulumuz 80+10 Yeni Kuruş değerinde olup, her pulun üzerindeki + 10 Yeni Kuruş sürsarj bedeli Kızılay ve Çocuk Esirgeme Kurumları arasında paylaştırılacak, böylece ek bir toplum hizmetine de kaynak sağlayacaktır.